Ohňostroje Brno

Ohňostroje Brno

25. 10. 2012, 11:04

Součástí oslav se v průběhu času staly ohňostroje. Ať už se jedná o státní oslavy, oslavy narozenin, zahradní párty, nebo třeba Silvestra. Tradice ohňostrojů sahá daleko do minulosti, již v Číně s nimi měli bohaté zkušenosti.

Ohňostroje Brno

Ohňostroje bývají i součástí různých prezentací firem, módních přehlídek a film by se bez nich jen těžko obešel. Za zmínku stojí i svatební nebo zahradní ohňostroje. Dnes je na trhu řada firem, které se zabývají i ohňostroji na míru dle přání zákazníka. Mezi speciální ohňostroje patří ohnivý drak, mexický ohňostroj nebo ohňostroj barokní či renesanční.

Ohňostrojové show

Ohnivý drak chrlí nejen oheň a jiskry, ale je možno jej i zakomponovat i do ohňostroje a rozšířit tak množství efektů. Oblíbené jsou i renesanční a barokní ohňostroje, které mají svou historii. Odpalovaly se v době církevních svátků snad v celé Evropě. Zpočátku byla odpalována jen jednoduchá tělesa, později bylo vše dovedeno téměř k dokonalosti. Pro odpalování ohňostrojů byly stavěny trojrozměrné stavby, jako jsou ohnivé chrámy, hrady, zámky, ale i třeba kašny, vázy a květinová výzdoba. Na návrzích těchto ohňostrojů se podíleli i řada významní architekti a stavitelé, nebo významní malíři a sochaři. Součástí těchto staveb bývaly i draci, čerti, andělé nebo mytologické postavy. Zahradní ohňostroje pak mohou uspokojit i ty, kdo nechtějí na ohňostroj vydat moc peněz. Bývají připraveny tak, že si je můžete sami odpálit.Naproti tomu speciální pyrotechnické efekty vyžadují obvykle práci pyrotechnika, ať už se jedná o podnikové prezentace, filmové natáčení či módní přehlídky, případně i o svatební oslavy.Ohňostroje, jako působivá představení, se využívají při různých slavnostních příležitostech a mohou být doprovázeny i hudbou. Jde o určitý druh umění, ve kterém se pořádají i různé soutěže. Podle Guinnessovy knihy rekordů byla největší ohňostrojová show pořádána u příležitosti začátku roku v portugalské Madeiře a také při otevření hotelu Atlantis Dubaj v září roku 2008.

Zobrazení: 127663 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0