Petardy

Petardy 3. třídy

25. 10. 2012, 11:18

Petardy a celkově zábavní pyrotechnika je především podle síly výsledného efektu a náročnosti jejich odpalování rozdělena do několika kategorií, respektive tříd. Petardy 3. třídy se řadí k těm nejdokonalejším, ale zároveň méně dostupným.

Petardy 3. třídy

Petardy a pyrotechnika 3. třídy jsou určeny pouze pro majitele Průkazu odpalovače ohňostrojů. Průkaz lze získat až po dosažení jednadvaceti let. Pokud tedy toužíte mít na oslavě pyrotechniku 3. třídy, budete si muset nechat soustavu ohňostrojů a petard nechat odborně odpálit někým, kdo takový průkaz vlastní. Nebudete tak riskovat nehodu a pokažení oslav.

Petardy a kompakty 3. třídy

Efekty zábavní pyrotechniky, která se skrývá pod 3.třídou, jsou opravdu dokonalé. Většinou kombinují efekt zvukový i světelný. Proto se jim často říká kompakty. o velké výšky nad povrch země vylétne světýlko, které se rozprskne do krásné květiny. Dokud letí vzhůru, slyšíme ohlušující hvízdání, rozprsknutí a rozvinutí květu vysoko na obloze je doprovozeno praskáním a prskáním. Celá efekt většinou trvá až několik minut. Opravdu zážitek, nemyslíte.

Připlatit si se vyplatí

Pokud si chcete užít ohňostroj opravdu v tom pravém slova smyslu, sáhněte trochu hlouběji do kapsy a pořiďte si kompakt a petardy třídy. Pravda sice je, že několik stokorun většinou dostanete balení, které obsahuje jeden jediný kus. To co ale bude umět, bude stát za to. Několik minut přenádherných světelných efektů vysoko nad hlavami přihlížejících. To vše za doprovodu hvízdání, praskání a dalších zvukových efektů.

Je libo celou soustavu ohňostrojů

Pokud už jste se rozhodli pro zábavní pyrotechniku 3.třídy, nebojte se pořídit si rovnou celou sestavu ohňostrojů. Stejně budete muset mít někoho s průkazem, kdo vaše petardy odpálí. Tak když už, tak už, ne? Soustavy ohňostrojů se navíc nabízejí přímo na míru vašim přáním. Svatební, narozeninové a tak dále a tak dále. Skládají se z petard, římských svící, fontán, pum, rotujících včelek a tak podobně. Jka si budete přát. Užijte si ohňostroje.

Zobrazení: 118040 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0