Prodej zábavní pyrotechniky

Prodej zábavní pyrotechniky

27. 11. 2012, 10:38

Silvestr se kvapem blíží, a tak mnoho lidí uvažuje, že si doma udělá soukromý ohňostroj, ať již doma nebo na zahrádce. Kromě Silvestra a Nového roku se stávají stále oblíbenějším zpestřením různých rodinných oslav soukromé domácí ohňostroje. Podívejme se nyní, na co si dát pozor při koupi ohňostrojů.

Prodej zábavní pyrotechniky

Jak jsem již uvedla v úvodu k předchozímu článku, domácí zahradní a svatební ohňostroje i ohňostroje kompaktní bývají příjemným zpestřením rodinných oslav, můžeme tedy říci, že prodej zábavní pyrotechniky, vzkvétá nejen před Silvestrem a Novým rokem,ale i během celého roku. Na trhu jsou k dostání nejen jednotlivé pyrotechnické výrobky, ale i sestavy ohňostrojů či kompaktní ohňostroje. Podívejme se nyní, jak ohňostroj správně vypouštět a co je na trhu.

Potěšení skrývající nebezpečí

Ohňostroje, a to nejen silvestrovské a novoroční, ale také ohňostroje svatební, zahradní či malé domácí ohňostroje bývají příjemným a vítaným zpestřením každé rodinné či jiné oslavy. Požitek z pestrých a tvarově zajímavých světelných obrazců se však může zvrhnout v tragédii, proto je třeba věnovat pozornost kvalitnímu výběru ohňostrojů. Každý pyrotechnický výrobek, tedy i sestavy ohňostrojů, domácí, zahradní a svatební ohňostroje a ohňostroje kompaktní, by měly mít na obalu uvedeny všechny povinné údaje, datum spotřeby a obal by neměl být poškozený. Zbystřete rovněž, pokud vám jakýkoliv druh ohňostroje patřícího do třetí třídy nebezpečnosti nabízejí ve stáncích či supermarketech. Tyto výrobky by měly být prodávány pouze ve specializovaných prodejnách.

Od profesionála, nebo od amatéra?

Na trhu najdeme širokou škálu firem zabývajících se prodejem zábavní pyrotechniky a realizací ohňostrojů. Levnější variantou je koupit si domácí, zahradní či svatební ohňostroj a postarat se o zpestření oslavy osobně. I to však má svá vlastní pravidla. Je třeba dbát na správné skladování ohňostrojů a hlídat, zda datum spotřeby není prošlé, nikdy je neodpalovat v uzavřených prostorech, dodržovat návod k použití a bezpečnou vzdálenost. Není třeba zdůrazňovat, že ohňostroje řazené do třetí třídy nebezpečnosti patří do rukou profesionála. Jak jsem se již zmínila v úvodu tohoto odstavce, na českém trhu řadu kamenných i internetových obchodů zabývajících se prodejem zábavní pyrotechniky.Jen v Praze jsou stovky firem a prodejen zabývajících se prodejem domácích a svatebních ohňostrojů, v nichž se jejich pořizovací cena pohybuje v řádu stovek až tisícovek korun, jedná-li se o ohňostrojové sady. A jaké jsou trendy v oblasti zábavní pyrotechniky v roce 2012 ? Odpověď je jasná. Volba typu ohňostroje se řídí prostorem, v němž budeme oslavu pořádat. Pro oslavu na zahradě si s klidem můžeme pořídit sadu ohňostrojů, pro oslavu v bytě jsou vhodnější domácí ohňostroje. Vybírat je z čeho - na trhu jsou ohňostroje i sady různých tvarů (číslice, písmena, motýli, včely), avšak při volbě typu ohňostroje se raději řiďte selským rozumem než barevnou krásou, z níž sice může přecházet zrak, ale může také změnit silvestrovský program či oslavu v jinou méně veselou mimořádnou událost.

Zobrazení: 92021 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0